W naszej przychodni trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszelkie informację można uzyskać pod numerami telefonów:

25 757 22 22

501 124 271

Szczepionka to szansa na uodpornienie organizmu przed zakażeniem wywołanym wirusem SARS-CoV-2. Schemat szczepienia obejmuje podanie domięśniowo dwóch dawek w odstępie 3-4 tygodni w zależności od rodzaju szczepionki. Pełna ochrona pojawia się u pacjenta po 7 dniach od podania ostatniej dawki szczepionki. W celu zapewnienia skuteczności szczepionki, konieczne jest przyjęcie dwóch dawek.
Kwalifikacji do szczepień przeciwko COVID-19 dokonuje lekarz POZ na podstawie przeprowadzonego badania oraz wywiadu z pacjentem.
Szczepienia będą prowadzone z zachowaniem obowiązujących zasad przeprowadzania i organizacji szczepień w czasie stanu epidemii w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Ważne!

  • przebycie COVID-19 nie jest przeciwwskazaniem do szczepień przeciw COVID-19
  • kwalifikacja do szczepienia przeciw COVID-19 nie wymaga wcześniejszej oceny poziomu przeciwciał przeciw SARS-CoV-2. Dodatni wynik poziomu przeciwciał nie stanowi przeciwwskazania do szczepień przeciw COVID-19

Więcej na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19

Informacja o szczepionce COMIRNATY

WAŻNA INFORMACJA!

15 stycznia 2021 r. weszło w życie rozporządzenie określające m.in. kolejność wykonywania szczepień. Szczegółowe informacje na ten temat zawarte są w Rozdziale 3a na str. 4 rozporządzenia.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dn. 14 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii