W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Recepta on-line

Jeśli jesteście Państwo Pacjentami zadeklarowanymi do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w SPZOZ Siennica, korzystacie z porad, macie ustalone leczenie – możecie zamówić leki przyjmowane na stałe:
 • w rejestracji przychodni,
 • telefonicznie,
 • za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: recepty@spzozsiennica.pl.

Odbiór recept w rejestracji SPZOZ Siennica najpóźniej za tydzień od złożenia zamówienia.

Najważniejsze zasady składania zamówienia na recepty:

 1. Pacjent w dniu złożenia zamówienia jest zapisany do naszej przychodni (posiada aktywną deklarację i jest uprawniony w oparciu o weryfikację w systemie EWUŚ).
 2. Recepta wypisywana jest na lek przyjmowany stale w chorobach przewlekłych.
 3. W przypadku leków zleconych przez lekarza specjalistę (uaktualnione zaświadczenie 1x w roku) lub szpital należy dołączyć kartę
 4. konsultacyjną lub informacyjną ze szpitala.
 5. Bez kontaktu z lekarzem nie można otrzymać recepty na leki uspakajające, nasenne, antybiotyki- stosowanych ze wskazań nagłych lub czasowo.
 6. Na zamówieniu powinny się znaleźć: imię i nazwisko pacjenta, pesel, nazwisko swojego lekarza, wykaz leków wraz z dawkami i ilością zamawianych opakowań.
 7. W razie jakichkolwiek wątpliwości lekarz ma prawo odmówić realizacji całości lub części zamówienia. W takich sytuacjach wymagany jest kontakt osobisty z lekarzem.
 8. Odbiór recept jest możliwy najpóźniej za tydzień po złożeniu zlecenia na wystawienie recepty osobiście z dowodem osobistym lub poprzez osobę trzecią po uprzednio złożonym pisemnym upoważnieniu.
 9. Nie przyjmujemy „zamówień” na skierowania, wnioski, zaświadczenia i inne. W tych sprawach konieczna jest wizyta u lekarza.
 10. Zamówienia na recepty pacjentów hospitalizowanych (przebywających w szpitalu lub innym ośrodku całodobowym) nie będą realizowane.

FORMULARZ ZAMAWIANIA RECEPT NA LEKI STAŁE